بهترین سن شروع کرم دور چشم؛ هیچ وقت پیر نمی‌شوید

فیبانو ۱۴۰۰/۱۱/۰۳

خطوط پنجه کلاغی، پف و سیاهی زیر چشم، خطوط ریز و درشت و … اغلب به دلیل عدم استفاده از یک کرم دور چشم مناسب بروز می‌کنند. به همین دلیل اهمیت زیادی دارد تا به موقع از این کرم استفاده کنید و به این ترتیب مانع ایجاد چین و چروک شده یا جلوی زیاد شدن‌شان را بگیرید. در ادامه درباره بهترین سن شروع کرم دور چشم و برخی محصولات جذاب موجود، اطلاعات بیشتری به دست خواهید آورد.

کشف دلیل مشکل، اولین و مهم‌ترین قدم

اگر دچار پف زیر چشم یا سیاهی دور چشم‌ها هستید، قبل از اینکه سراغ خرید کرم دور چشم بروید، به یک پزشک مراجعه کنید و آزمایش‌های لازم را انجام دهید. گاهی برخی مشکلات زمینه‌ای یا بیماری‌ها منجر به بروز این علائم می‌شوند، بنا‌بر‌این استفاده از کرم دور چشم در این شرایط به خودی خود تاثیر چندانی نخواهد داشت، مگر اینکه هم‌زمان در حال حل ریشه اصلی مشکل هم باشید.

کرم دور چشم

کرم دور چشم رو از چه سنی شروع کنیم؟

توصیه بیشتر متخصصان پوست و زیبایی این است که در دهه سوم زندگی‌تان، یعنی بین 20 تا 30 سالگی شروع به استفاده از کرم دور چشم مناسب سن خود کنید. هر چقدر زمان استفاده از این کرم‌ها زودتر باشد، احتمال ایجاد خطوط ریز و درشت کاهش پیدا خواهد کرد. چنانچه با مشاهده خطوط اولیه سطحی نیز دست به کار شوید، باز هم برنده هستید. به طور کلی پیشنهاد این است که قبل از ایجاد خطوط سراغ استفاده از این محصولات بروید، اما اگر خطوط همین حالا هم ایجاد شده‌اند، برای بیشتر نشدن‌شان منتظر نمانید؛ هر زمانی که شروع کنید، بهتر از اصلا شروع نکردن است.

کرم دور چشم برای نوجوانان

یکی از سوال‌های رایجی که درباره بهترین سن شروع کرم دور چشم وجود دارد، این است که آیا استفاده از کرم دور چشم برای نوجوانان هم مجاز است یا نه؟ واقعیت این است که در دوران نوجوانی نیاز خاصی به این کرم‌ها وجود ندارد، چون هنوز تا ایجاد خطوط راه زیادی باقی مانده است؛ اما اگر مشکلاتی مثل خشکی پوست دور چشم‌ها، سیاهی یا پف کردگی دارید، می‌توانید با مشورت و تایید پزشک متخصص پوست سراغ یک محصول سبک بروید.

بهترین نوع کرم دور چشم چه کرمی است؟

حضور بعضی عناصر و مواد در فرمولاسیون یک کرم دور چشم نشان دهنده این است که به احتمال زیاد انتخاب درستی دارید. این عناصر شامل موارد زیر هستند:

  • آنتی اکسیدان‌ها: آنتی اکسیدان‌ها از سلول‌ها در برابر برخی آسیب‌ها محافظت کرده و دور چشمی جوان‌تر را به شما هدیه خواهند داد. موقع خرید به دنبال مواردی مثل ویتامین سی، ویتامین ای و فرولیک اسید در فرمولاسیون محصول مورد نظرتان باشید که ثابت شده از ایجاد آسیب‌های محیطی پیشگیری می‌کنند، به ویژه ویتامین سی قابلیت روشن کنندگی بسیار خوبی هم دارد.

بهترین نوع کرم دور چشم

  • رتینول: رتینول ماده محبوب متخصصان پوست و دوستداران جوانی آن است و برای این محبوبیت دلیل خوبی هم دارد؛ این ماده واقعا موثر است. رتینول نوعی از ویتامین آ بوده که کلاژن سازی پوست را تحریک کرده و باعث کاهش یا حتی مانع از ایجاد چین و چروک خواهد شد، به همین دلیل خوب است وجود رتینول در کرم دور چشم مورد نظرتان را بررسی کنید.
  • پپتیدها: برای افتادگی و شل بودن پوست زیر چشم‌ها، پپتید از مواد موثر در انواع کرم دور چشم است. این ماده کلاژن و خاصیت ارتجاعی پوست را افزایش داده و باعث سفت شدن آن خواهد شد.
  • هیالورونیک اسید و سرامیدها: پوست اطراف چشم‌های شما نازک‌ترین بخش پوست بدن‌تان است، به همین دلیل هم ممکن است خیلی زود خشک یا آزرده شود. این خشکی را با استفاده از مواد رطوبت رسانی مثل هیالورونیک اسید و سرامید درمان کنید. پوستی که رطوبت کافی داشته باشد، پرتر به نظر رسیده و خطوط را کمتر نشان خواهد داد.
  • نیاسینامید و کوژیک اسید: این دو ماده به روشن کردن پوست زیر چشم‌ها منجر خواهند شد و این کار را هم از طریق کاهش فعالیت سلول‌های تولید کننده پیگمنت انجام می‌دهند.
  • ضدآفتاب: پوست اطراف چشم‌ها هم به محافظت در برابر آفتاب نیاز دارد، به همین دلیل می‌توانید محصول ضد آفتاب مناسبی را به این منظور انتخاب کنید که دارای SPF مناسب باشد.
  • دقت کنید که در نهایت و قبل از خرید، بهتر است در مورد محصول مورد نظرتان با پزشک خود مشورت کنید و درباره تاثیر این مواد بر مشکلی که دارید، مطمئن شوید. گاهی ممکن است، محصولی که برای فرد دیگری مناسب بوده، برای مشکل شما کارآمد نباشد.

بهترین کرم دور چشم

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
دسته‌بندی نشده